Uczestniczka programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach wyróżniona w prestiżowym rankingu „30 Under 30 Europe 2017”
Uczestniczka programu akceleracyjnego <i>Biznes w Kobiecych Rękach</i> wyróżniona w prestiżowym rankingu „30 Under 30 Europe 2017”

Uczestniczka programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach wyróżniona w prestiżowym rankingu „30 Under 30 Europe 2017”

Opublikowany

Edyta Kocyk, współzałożycielka SiDLY - spółki technologicznej oferującej innowacyjne rozwiązania w obszarze telemedycyny, została wyróżniona w rankingu najbardziej zdolnych i innowacyjnych młodych Europejczyków. Pierwsze kroki w biznesie stawiała w 2014 roku, będąc jedną z uczestniczek programu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. 

SiDLY to firma zajmująca się wdrażaniem nowatorskiego podejścia w telemedycynie - od poszukiwania obszarów wymagających inicjowania nowych rozwiązań, przez projektowanie, badanie oraz konstruowanie urządzeń przeznaczenia medycznego. To między innymi dzięki jej opasce telemedycznej, pozwalającej na zdalne monitorowanie rytmu serca, temperatury skóry czy alarmowaniu o upadku, bądź utracie przytomności osoby noszącej urządzenie, opieka nad najbliższymi stała się dużo prostsza.

Edyta Kocyk swoje pierwsze kroki w biznesie stawiała pod skrzydłami swojej biznesowej mentorki i całej Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Firmę założyła jako uczestniczka programu Biznes w Kobiecych Rękach prowadzonego przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet.

- Wierzę, że sukces Edyty doda wielu kobietom odwagi do realizowania swoich pomysłów na biznes. Najważniejsza jest wiara w siebie i konsekwencja. Stworzenie biznes planu, znalezienie inwestora i wejście na rynek to wszystko jest w zasięgu ręki, jeśli tylko odpowiednio się do tego podejdzie.  Bardzo cieszymy się z sukcesu naszej młodszej koleżanki 

– mówi Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet prowadzi wiele programów wspierających kobiety w ich działaniach. Są wśród nich zarówno programy kompleksowe, jak również oferujące wsparcie sprofilowane. Biznes w Kobiecych Rękach jest jednym z nich. To kompleksowy program akceleracyjny adresowany do kobiet, które mają pomysł na biznes i są gotowe założyć swoją firmę w trakcie trwania programu, finansowany z funduszy przekazanych przez Citi Foundation, który jest głównym partnerem projektu. Do tej pory w ramach dwóch edycji BWKR założonych zostało 79 nowych, a w tegorocznej edycji, która skończy się w kwietniu powstało już 17 firm.
Edyta Kocyk (źródło: sidly.eu)Uczestniczki programy Biznes w Kobiecych Rękach

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kobiece startupy coraz silniejsze na polskim rynku!

temu

Aż 90% firm założonych przez uczestniczki programu akceleracyjnego „Biznes w Kobiecych Rękach” po pierwszym roku swojej działalności nadal funkcjonuje – wynika z raportu przygotowanego przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet i opublikowanego na koniec 3. edycji programu. Oznacza to, że kobiece startupy powstałe w trakcie jego trwania rozwijają się dynamicznie i są coraz silniejsze.
Podsumowanie programu Biznes w Kobiecych Rękach

temu

W grudniu 2015 zakończyła się druga edycja "Biznes w Kobiecych Rękach". Jest to program akceleracyjny dla kobiet, które mają pomysł na biznes i są gotowe, by założyć firmę. 
Z zawodu jestem prezeską – diagnoza przedsiębiorczości kobiet

temu

Polki zakładają własne firmy przede wszystkim z chęci przejścia „na swoje” i rozwoju osobistego, a nie trudnej sytuacji zawodowej, w której się znalazły - wynika z ogłoszonego w środę raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy DELab UW na zlecenie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. W zdecydowanej większości przypadków przedsiębiorczynie znajdują wsparcie wśród swoich najbliższych, zdarza się jednak później, że ich sukcesy wzbudzają zazdrość w rodzinie.  
Spodnie czy szpilki? – badanie roli kobiet w „męskich” zawodach

temu

Polki coraz odważniej wchodzą w świat „męskich” zawodów – wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek badawczy DELab UW na zlecenie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. I to pomimo nadal funkcjonujących stereotypów, zgodnie z którymi profesje m.in. technologiczne zarezerwowane są głównie dla mężczyzn.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.