Masz ciekawy, skalowalny pomysł na biznes, ale brakuje Ci funduszy i szukasz inwestora? Tu znajdziesz odpowiedzi na ważne pytania
Masz ciekawy, skalowalny pomysł na biznes,  ale brakuje Ci funduszy i szukasz inwestora? Tu znajdziesz odpowiedzi na ważne pytania

Masz ciekawy, skalowalny pomysł na biznes, ale brakuje Ci funduszy i szukasz inwestora? Tu znajdziesz odpowiedzi na ważne pytania

Opublikowany

Masz pomysł na biznes lub już go realizujesz, jednak wiesz, że na jego rozwinięcie potrzebny jest kapitał od inwestora zewnętrznego? Wierzysz, że twoja firma przy wsparciu doświadczonej przedsiębiorczyni może osiągnąć taką wartość, która pozwoli ów kapitał zwielokrotnić w ciągu kilku lat? Co więcej, potrafisz to uzasadnić w przekonujący, policzalny sposób? Przyjdź na spotkanie w ramach drzwi Otwartych Black Swan Fund.

W każdy wtorek w Warszawie odbywają się bezpłatne konsultacje dla kobiet, które mają pomysł na skalowalny biznes i potrzebują wsparcia przy realizacji swojego projektu. Drzwi Otwarte w Black Swan Fund to inicjatywa, która ma na celu wyłonienie pomysłów, które mają duży potencjał, ale wymagają pomocy finansowej.

Do programu poszukiwane są projekty, które spełniają poniższe kryteria:
- pomysłodawczynią oraz osobą zarządzającą lub współzarządzającą jest kobieta,
- model biznesowy jest łatwo skalowalny lub w inny sposób stwarza możliwość zwielokrotnienia wartości przedsięwzięcia i tym samym szansę na korzystny exit inwestora.

Działalność klubu inwestorek indywidualnych Black Swan Fund oparta jest na koncepcji „kobiety wspierają kobiety”. Skupia Anielice Biznesu, czyli kobiety zainteresowane inwestowaniem w nowe projekty, a przez to wsparciem młodych przedsiębiorczyń, które potrzebują kapitału na rozwój swoich startupów. Anielice Biznesu służą nie tylko wsparciem finansowym, ale też wiedzą i doświadczeniem, które zdobyły zakładając swoje firmy. W zamian oczekują udziałów w przedsięwzięciu.  

Cały program oparty jest na trzech filarach: szkoleniach z zakresu m.in. modelowania biznesowego, finansów i marketingu, mentoringu biznesowym, a także networkingu, który stymuluje współpracę biznesową.

- Wiele kobiet marzy o własnym startupie, ale brakuje im funduszy, aby wcielić plan w życie. Black Swan Fund, działający przy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, skupia inwestorki, które zainteresowane są takimi właśnie projektami. W dodatku, oferują o wiele więcej niż wsparcie finansowe 

- dodaje Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Managing Partner Black Swan Fund.

Bardzo ważne jest też to, że Black Swan Fund opiekuje się projektem aż do momentu finalizacji transakcji.

Naszym zadaniem jest przede wszystkim przedstawianie Anielicom Biznesu sprawdzonych i przygotowanych pomysłów. W końcu mówimy o realnym inwestowaniu. Każdy biznes na początku potrzebuje wsparcia

- mówi Wierzbowska. 

Aby skorzystać z doświadczenia kobiet biznesu i przyjść na spotkanie klubu inwestorek indywidualnych Black Swan Fund, wystarczy wcześniej  umówić się mailowo.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek w biurze Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet przy ul. Dobrej 56/66, III piętro – Strefa Działania DeLab, BUW.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kolejna transakcja warszawskich „anielic”

temu

Grupa inwestorek skupionych w Black Swan Fund przy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zainwestowała wspólnie w rozwój projektu Pelvifly, rewolucjonizującego terapię i profilaktykę funkcjonowania mięśni dna miednicy.
Członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet nagrodzone podczas gali „Bizneswoman Roku 2016”

temu

- Cieszę się, że docenia się projekty innowacyjne, takie, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji tysięcy kobiet na świecie – powiedziała Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, jedna z inicjatorek Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. Tymi słowami skomentowała nagrody, które na gali „Bizneswoman Roku 2016” otrzymały kobiety, które podczas realizacji swoich projektów skorzystały ze wsparcia Fundacji i Klubu. 
Anioły Biznesu Black Swan Fund podpisują kolejną umowę inwestycyjną

temu

 
Z zawodu jestem prezeską – diagnoza przedsiębiorczości kobiet

temu

Polki zakładają własne firmy przede wszystkim z chęci przejścia „na swoje” i rozwoju osobistego, a nie trudnej sytuacji zawodowej, w której się znalazły - wynika z ogłoszonego w środę raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy DELab UW na zlecenie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. W zdecydowanej większości przypadków przedsiębiorczynie znajdują wsparcie wśród swoich najbliższych, zdarza się jednak później, że ich sukcesy wzbudzają zazdrość w rodzinie.  
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.