Członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet nagrodzone podczas gali „Bizneswoman Roku 2016”
Członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet nagrodzone podczas gali „Bizneswoman Roku 2016”

Członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet nagrodzone podczas gali „Bizneswoman Roku 2016”

Opublikowany

- Cieszę się, że docenia się projekty innowacyjne, takie, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji tysięcy kobiet na świecie – powiedziała Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, jedna z inicjatorek Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. Tymi słowami skomentowała nagrody, które na gali „Bizneswoman Roku 2016” otrzymały kobiety, które podczas realizacji swoich projektów skorzystały ze wsparcia Fundacji i Klubu. 

Podczas uroczystości, która odbyła się 9 marca br. w Warszawie, wręczono wyróżnienia w dziewięciu kategoriach. W trzech triumfowały autorki projektów, które były prezentowane podczas sesji pitchingowych, organizowanych przez Black Swan Fund. .
  • Urszula Herman, założycielka start-upu Pelvifly – w kategorii Start-up Roku,
  • Natalia Świrska, start-up ADA – w kategorii Pomysł na Start,
  • Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny, założycielki firmy Nestmedic – w kategorii Kobieta w Nowych Technologiach.

- Jesteśmy bardzo dumne z tych dziewczyn. Sukces, który osiągnęły jest nieprawdopodobny. Tym bardziej, że kierunki, w których zdecydowały się rozwijać nadal zdominowane są przez mężczyzn 

– stwierdziła Dorota Czekaj, współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji. Laureatki konkursu postawiły na technologię i innowacyjność.

Urszula Herman jest twórczynią produktu i aplikacji Pelvifly, które pozwalają na rehabilitację oraz trening dna miednicy u kobiet. Urządzenie pomogło już tysiącom polskich kobiet, a problem nietrzymania moczu przestał być tematem tabu. Pod kierunkiem Natalii Świrskiej stworzono personalnego asystenta do najmu napędzanego sztuczną inteligencją. Ada to rozwiązanie, dzięki któremu znalezienie idealnego najemcy jest dużo prostsze. Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny wprowadziły zaś na polski rynek Pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania i kontroli dobrostanu płodu - badania KTG.

Podczas sesji pitchingowych, które są organizowane przez Black Swan Fund, kobiety prezentowały swoje startupy. – Mnóstwo cennych rad, bardzo przydatnych uwag, motywacja do dalszego działania i wsparcie – tak spotkania pitchingowe Black Swan Fund wspomina Natalia Świrska. – Gdy spotykasz ludzi, którym zależy na twoim rozwoju, co najmniej tak bardzo jak tobie – dostajesz skrzydeł, rośnie twoja motywacja. Poza tym nie ma nic bardziej dopingującego od dobrej, konstruktywnej krytyki. Dzięki temu można iść we właściwym kierunku, rozwijać się – wtóruje jej Urszula Herman.
Klub Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund działa zgodnie z koncepcją „kobiety wspierają kobiety”. Skupia Anielice Biznesu, czyli kobiety zainteresowane inwestowaniem, a przez to pomaganiem tym kobietom, które potrzebują  kapitału na rozwój swoich startupów. Anielice biznesu służą nie tylko swoimi pieniędzmi, ale też wiedzą i doświadczeniem, które zdobyły zakładając swoje firmy. W zamian oczekują udziału w przedsięwzięciu.  

Cały program oparty jest na trzech filarach: szkoleniach z zakresu m.in. modelowania biznesowego, finansów i marketingu, mentoringu biznesowym, a także networkingu, który stymuluje współpracę biznesową. Bardzo ważne jest też to, że Black Swan Fund opiekuje się projektem, do momentu finalizacji transakcji.

Więcej informacji o Black Swan Fund, w tym o wtorkowych spotkaniach otwartych znajduje się na stronie internetowej: http://www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/black-swan-fund/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kolejna transakcja warszawskich „anielic”

temu

Grupa inwestorek skupionych w Black Swan Fund przy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zainwestowała wspólnie w rozwój projektu Pelvifly, rewolucjonizującego terapię i profilaktykę funkcjonowania mięśni dna miednicy.
Masz ciekawy, skalowalny pomysł na biznes, ale brakuje Ci funduszy i szukasz inwestora? Tu znajdziesz odpowiedzi na ważne pytania

temu

Masz pomysł na biznes lub już go realizujesz, jednak wiesz, że na jego rozwinięcie potrzebny jest kapitał od inwestora zewnętrznego? Wierzysz, że twoja firma przy wsparciu doświadczonej przedsiębiorczyni może osiągnąć taką wartość, która pozwoli ów kapitał zwielokrotnić w ciągu kilku lat? Co więcej, potrafisz to uzasadnić w przekonujący, policzalny sposób? Przyjdź na spotkanie w ramach drzwi Otwartych Black Swan Fund.
Z zawodu jestem prezeską – diagnoza przedsiębiorczości kobiet

temu

Polki zakładają własne firmy przede wszystkim z chęci przejścia „na swoje” i rozwoju osobistego, a nie trudnej sytuacji zawodowej, w której się znalazły - wynika z ogłoszonego w środę raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy DELab UW na zlecenie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. W zdecydowanej większości przypadków przedsiębiorczynie znajdują wsparcie wśród swoich najbliższych, zdarza się jednak później, że ich sukcesy wzbudzają zazdrość w rodzinie.  
Siła wspólnego działania

temu

Pomysł na własny biznes i dążenie, by osadzić go bezpiecznie, a potem z sukcesami prowadzić w realiach rynkowych oraz czerpać z tego satysfakcję koncepcyjną i finansową – to cel, który przyświeca laureatkom unikalnego, jedynego w Polsce programu akceleracyjnego „Biznes w
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.